Duża przestrzeń za małą cenę

Postanowiliśmy zrobić zestawienie hostingów współdzielonych, które oferują możliwie największą przestrzeń na serwerze za jak najniższą kwotę. Założenie było takie, by koszt nie przekroczył 100 pln netto. Nie jest więc to duża kwota, natomiast rozbieżności w zakresie poszczególnych ofert są dosyć spore. Co ciekawe – wybieraliśmy tylko najtańsze oferty danych hostingodawców. W następnej części zrobimy bardziej szczegółowe zestawienie hostingów z uwzględnieniem ceny za 1gb. W naszym zestawieniu uwzględniamy również ceny promocyjne, warto więc korzystać, póki są one dostępne, gdyż ceny mogą mocno wzrosnąć.

Aby niepotrzebnie nie przedłużać – zaczynajmy.

superhost.pl

Superhost.pl oferuje swoim klientom aż 150gb przestrzeni na dysku. Jest to oferta hosting start. Standardowo oferta kosztuje 299 pln netto rocznie, w ofercie promocyjnej ponosimy wydatek jedynie w wysokości 39 pln netto. W ramach tej oferty możemy również zarejestrować 3 domeny .pl za darmo (oczywiście po roku płacimy za ich przedłużenie standardową kwotę z cennika operatora).

Nie bez znaczenia jest fakt, iż backupy wykonywane są do 14 dni wstecz, co jest szczególnie ważne podczas włamania na stronę i jej zainfekowania złośliwym oprogramowaniem. Mamy dostęp do ssh, możemy utworzyć do 10 kont ftp, 25 baz mysql oraz jedną bazę PostgreSQL. W ofercie określono SLA na poziomie 99%. Baza danych może mieć rozmiar maksymalnie 2gb, co jest sporą wartością jak na hostingi.

W zakresie poczty elektronicznej można wysłać wiadomość o rozmiarze do 100mb, nie może być ich więcej niż 100 na godzinę i 1000 na dobę. Istnieje również ograniczenie do miliona plików na serwerze, co powinno w zupełności wystarczyć.

ovh.pl

Na drugim miejscu znajduje się ovh.pl ze swoim pakietem personal.

Marki tej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – jest to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych graczy na światowym rynku.

Do dyspozycji mamy 100gb na dysku hdd, co stanowi już konkretną wartość. Problemem może być to, że zaleca się tam podpinanie nie więcej niż 5 domen. Jest dostęp poprzez ftp, ale tylko dla jednego konta. Nie ma możliwości dostać się do serwera za pomocą SSH.

W ramach pakietu możemy założyć 10 kont pocztowych, każde o maksymalnej pojemności 5gb. Maksymalny rozmiar wysyłanej wiadomości nie może przekraczać 100mb. Nie jest to mała wartość zważywszy na koszta, jakie ponosimy przy tym hostingu. Koszt roczny takiej usługi wynosi 76,68 pln netto roczne (94,31 pln rocznie brutto).

Na tak dużą przestrzeń problematyczna może wydawać się kwestia bazy danych. Możemy skorzystać tylko z jednej bazy SQL o pojemności…200mb. Może to być zdecydowanie za mało, by uruchomić większe projekty.

Warto wspomnieć o backupach, które realizowane są w systemie D1/2/3/7/14, co pozwala na przywrócenie kopii zapasowej w przypadku wystąpienia nieprzewidzianego zdarzenia, w tym włamania na stronę.

az.pl

Kolejnym usługodawcą z naszej oferty jest az.pl. Firma ta ma zbudowaną renomę już w naszym kraju, jest chętnie wybierana do różnego rodzaju projektów.

Omawiana oferta jest ofertą promocyjną. Poza promocją jej cena wynosi 520 pln netto rocznie, w ramach promocji możemy z niej skorzystać już za jedyne 19,36 pln netto rocznie. Co jest w ramach tej usługi?

Otrzymujemy 100gb przestrzeni na dysku, bez limitu transferu, z możliwością założenia 50 baz mysql, 5 baz PostegreSQL oraz jedną bazę MS SQL.

Do serwera możemy się dostać poprzez nielimitowane konta FTP oraz SSH, nie ma limitu na ilość kont pocztowych, przy czym można korzystać ze swoich 40 list mailingowych.

SLA określane jest na poziomie 99% w skali miesiąca, jest więc to standardowa wartość współczesnych hostingów.

kei.pl

Kolejną firmą w naszym zestawieniu jest kei.pl. Również jest to dobrze znana marka, posiadająca swoje grono wiernych klientów. Klienci tej firmy szczególnie aktywni są w mediach społecznościowych, na branżowych grupach.

Omawianą ofertą jest oferta START. W standardowej stawce mówimy o koszcie na poziomie 300 pln netto rocznie, promocyjna cena wynosi 75 pln rocznie, po uwzględnieniu podatku jest to kwota 92,25 pln. Co otrzymujemy w cenie?

6ogb przestrzeni na dysku, brak limitu baz danych (limit rozmiaru wynosi 2gb), brak limitu podpiętych domen, brak limitu kont pocztowych (ograniczenie rozmiaru wysyłanych wiadomości do 100mb). Backup wykonywany jest systemem 4×4(28dni), SLA jest określane na poziomie 99%.

Mamy możliwość kupić certyfikat SSL za 1 pln, skorzystać z darmowego certyfikatu SSL Let’s Encrypt oraz kupić jedną domenę za 1pln.

Mamy dostęp do strony poprzez SSH, możemy również zabezpieczać poszczególne foldery hasłami.

kylos.pl

Ostatnią pozycją na naszej liście jest kylos.pl. Jest to marka mniej znana, jednakże klienci cenią w niej dobry support i wysoki poziom świadczonych usług.

Prezentowana oferta, Kylos Silver jest ofertą najdroższą w naszym zestawieniu. Do dyspozycji mamy tutaj 50gb przestrzeni na dysku, jest to również jedyna oferta posiadająca limit miesięczny transferu danych. Wynosi on 2TB. Przy wyborze tej oferty należy się więc zastanowić, na ile realne jest osiągnięcie tego limitu.

Nielimitowane są natomiast skrzynki mailowe oraz ilości bazy danych. Backup wykonywany jest raz na 24h/7dni, jednakże nie mamy możliwości samodzielnego zarządzania backupem. Nie bez znaczenia jest fakt, iż do serwera mamy dostęp poprzez SSH (nie wszystkie oferty to zawierają), nie ma również limitu subdomen.

Korzystając z tej oferty mamy do dyspozycji autoinstalator aplikacji oraz możemy skorzystać z http/2.

Oferta ta kosztuje 99 pln netto rocznie, warto ją rozważyć przede wszystkim wtedy, gdy mamy pewność, iż nie grozi nam przekroczenie limitu transferu.

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *